Not known Details About salon za vaske beograd
Not known Details About salon za vaske beograd
Blog Article
Prilikom tretiranja, posebna pažnja treba da se posveti uputstvima proizvođača, često uključujući dvostruko pranje kose u razmaku od nedelju dana ili upotrebu permetrinskog praha koji se ostavlja preko noći.
Prvo se slikala gola, a tragic prešla u islam: Muslimanka zabezeknula narod zbog odluke, kako je samo mogla?
Pošto neka sredstva ne deluju na gnjide u kosi, tretman se obično ponavlja nakon nedelju do deset dana, kako bi se eliminisale sve novonastale vaške.
foto: Printscreen/Instagram – U vrtićima postoji izvesna kontrola, deci se periodično pregleda kosa. Međutim, sam polazak u školu predstavlja veći rizik jer upravo zbog stigme koja postoji, mnogi roditelji ne govore u školi da dete ima vaške jer se boje da će biti na „stubu srama“ – objašnjava Daliborka i dodaje:
Ali evo me danas sa drugaricom Daliborkom ovde, u našem salonu Pedicul, i ne kajem se uopšte, zadovoljna sam – kaže Aleksandra i dodaje da od ovog posla može pristojno da se živi.
Iz predostrožnosti u salonu se koriste jednokratni peškiri kao i bošče. Ubrusi za čišćenje češljića u toku rada se takođe bacaju nakon 2 do three brisanja češljića. Češljevi i četke nakon svakog tretmana idu na pranje i dezinfekciju.
Ne dozvolite da se Vaši najbljiži zbog Vas neugodno osećaju, jer postoji mogućnost da i njima prenesete vaške.
Želim vam srećan rad i hvala na pomoći svima, a priznajmo, ima nas mnogo, nastavite sa vašom i našom borbom.
Pregledom kose pod lupom počinje tretman uklanjanja vaški objašnjava vlasnik salona Vladimir Gaćeše. Kada se utvrdi stanje na terenu, kosa se "opere" odgovarajućim sredstvom.
Vaške se lako prenose direktnim fizičkim kontaktom, posebno kroz susrete glava kod dece u školama, vrtićima ili igralištima. Njihova sposobnost brzog kretanja po kosi omogućava im da se efikasno šire u ovakvim okruženjima.
Na raščešljanu kosu se nanosi naš prirodni preparat od korena do vrha dlake. Kad se ravnomerno nanese emulzija pristupi se iščešljavanju po pramenovima. Svaki pramen se češlja više puta, zavisno od potrebe tj. od stepena vašljivosti.
Suprotno mišljenju većine higijena nije glavni faktor koji odlučuje o tome da li će neko dobiti vaške u kosi.
Identifikacija gnjida često je prvi korak ka dijagnozi i tretmanu vaški, pa je važno biti pažljiv i temeljan prilikom pregleda.
– Ne postoji garancija da ih nećete dobiti u kojem god da ste životnom dobu. Postoje neka sredstva za preventivu na prirodnoj bazi, ali ništa od svega toga ne pruža garanciju. Mi savetujemo da kada deca odlaze read more u kolektiv, naročito devojčice, kosa bude skupljena, da što manje leprša, ali je teško sa mališanima jer oni jednostavno ne znaju da drže distancu i zato ih najviše ima kod dece.